BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Amsterdamas II dalis

Taigis, nusprendžiau, kad būtų kažkaip nekorektiška pradėti rašinėt apie klajones po Portugaliją nepabaigus Amsterdamo įspūdžių išguldymo interneto blogan.


So, antrą dieną Amsterdama nusprendėm, kad reikėtų ir pačio miesto šiek tiek pamatyt, bo kažkaip nepatogu bus prieš gimines, artimuosius ir draugus pasakojant įspūdžius, tipo “matėm keturias sienas ir daug dūmų”. Pirmiausiai pasiėmėm pažintinę kelionę maždaug tokiu laiveliu po Amsterdamo kanalus:



Nors man labiau patiko šitas:



Na gražiai ten viskas ganėtinai iš upės atrodo: tiltai, tilteliai, baržos, kuriose gyvena olandai, Nyderlandų architektūra ir būriai turistų. Toliau mūsų lankytinų vietų sąraše atsidurė du taškai, kuriuos turbūt aplanko kiekvienas save gerbiantis turistas:


Sekso muziejus



Ir “žolės” muziejus



Jei dėl pastorojo dar galima sakyt, kad “skonio reikalas”, tai sekso muziejų turistai šturmuoja būriais, tuo labiau, kad anas įsikūręs strategiškai geroje vietoje - šalia stoties. Po teisybei, labai jau “kažko tokio” ten nepamatėm (kur jau čia tokius karštus lietuvius kuo nustebinsi), pakrizenom iš trimetrinių pimpalų ir prispoksojom visokių kitokių pošlybių. Bet kai sakant - atsižymėjom.


Žolytės muziejus, įsikūręs raudonųjų žibintų kvartale, maloniai nustebino informacijos apie kanapes gausa. Iš tiesų net ir nemėgstančiam “pūstelti” žmogui ten būtų ką veikt - gali sužinoti kam dar galima naudoti kanapes, kokia yra “žolytės” istorija, o reikalui esant - nemokamai pabandyti čia pat esančioje laboratorijoje išauginto “produkto”. Trumpiau tariant - servisas high quality.


Taigis, prisikimšę galvas pošlybių ir praskaidrinę nuotaiką kanapės dūmeliu su kolega nusprendėm, kad kažko dar trūksta iki pilnos laimės. Na žinoma, kaip gi tikri vyrai nors dieną nepagalvos apie tokį dalyką kaip sportas, o jei tiksliau - futbolas. Kažkaip ant smūgio pramušėm, kad Amsterdamo Ajax futbolo arenoje vyksta turai po areną ir pasakojimai apie klubą. Sėdę į metro nuvažiavom į areną, kuri yra šiek tiek už miesto. Na buvo labai neblogai, o labiausiai patiko tai, kad gidas visą laiką gyrėsi ne tai, kokia gera komanda pas juos, o tuo, kad jų arena yra viena stačiausių Europoje :)



Nusikalę, bet pasikrovę gerų emocijų, grįžom į centrą, kur užkandom ir pasipuošėme alumi. Kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo tik kuklus įvadas į grandiozines įdomybes. Kažkaip bepliurpiant prie alaus, buvo nuspręsta, kad žolytė gerai, bet reiktų išbandyt maksimumą Amsterdamo legalumo. So, ilgai nesvarstę nusigrūdom į vieną iš daugelio Amsterdamo Smart Shop'u, kur insigijom tokią gamtos išdaigą:



Tiksliai Magic. Prieš perkant tenka susipažinti su instrukcija, kurioje nurodomos galimos pasėkmės ir ką daryti persivalgius - gerti daug kokakolos arba valgyti daug cukraus. Dėmesio - nedarykite to vieni ar be ko nors priežiūros. Apie vakarėlį ne ką papasakoti tegaliu - žinau, kad buvo įdomu.


Kitos dienos rytą, kaip bebūtų keista, nejaučiau jokių pasėkmių po vakarykščių orgijų, beje, kaip ir dauguma mano kolegų. Kadangi laiko turėjom dar pusdienį, tai nusibeldėm į Heineken gamyklą / muziejų. Netikiu, kad mano blogą skaito kas nors iš Utena-Švyturys valdybos, bet jiems tiksliai reiktų pasimokyti iš Heineken.



Ekskursijos metu, kuri, kiek pamenu, gan pigi, tu sužinai viską nuo A iki Z apie Heineken, pasižiūri Heineken reklamų, sudalyvauji visokiuose atrakcionuose ir, žinoma, gauni pačio alaus. Išeinant dar būni apdovanotas nedideliu suvenyru - taure. Pasivaikščiojęs ten apie valandą tiksliai pradėjau galvoti, kad Heineken yra labai neblogai :) So, jei Lietuvoje butų panašus dalykas (ogi Lietuviai yra alomanai) as tiksliai ten apsilankyčiau.


Likusį laiką prastūmėm besišopindami ir besibadziodami Amsterdamo gatvėmis. Pusdienis prabėgo kaip kelios minutės ir net nepastebėjom, kai jau snaudėm lėktuve, kuris mūsų kanapėm pradvokusias subines gabeno atgal į Lietuvą.

Rodyk draugams

Komentarai (3)

  1. eraserx:

    hehe, aš jau po savaitės būsiu Amsteryje. netoli stoties aikštė graži yra, tai ten tūsas vyksta pagrindinis.

  2. darius:

    rembrandplein geras tusas vyksta ir zinoma prie jos esamciame escape klube. Dar prie holland casino ir hard rock cafe (princengracht stotele turbut)

  3. Grazios nuotraukos

Rašyti komentarą