BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lisabona I

Lisabonkė, kaip pasakytų R.Kazlas.


Nežinau kaip kam, bet man šis miestas ypatingo žavesio ir šiltų prisminimų nesukėlė. Insitaisęs jis ant Težo upės kranto ir pirmą kartą atvykusieji iš Europos pusės pirmiausiai pamato milžinišką Jėzaus skulptūrą ir ilgiausius bei didžiausius tiltus Europoje per Težą. Dėl tos skulptūros tai vargo turėjau, bo kadangi buvau mister wise guy, buvau aktyviai kamintinėjamas xulia ana čia ir panašiai. Teko ant smūgio sukurpti basnią apie tai, kad mol čia Rio De Ženeiro ir Lisabonos draugystės vardan vietiniai brazilai nulipdė. Alia kaip po to paaiškėjo, nedaug klydau.Lisabonoje labiausiai čiulpiantis dalykas yra eismas ir kamščiai, jei atvirai. Susidarė toks vaizdas, kad ten gatvė yra viena, na gal maksimum dvi. Ir priešingas eismo juostas skiria tramvajų (ar tai traukinių) linija. Tai jei jau nepasukai kur reikia - važiuot tenka aplink visą miestą, kuris tiksliai ne iš mažiausių mano matytų.


So, kadangi buvau susidaręs šiokią tokią išvykos programėlę, pirmiausiai nutempiau visus parodyti Vasco De Gamo bokšto, katras atseit baisiai gražus.Na gal ir nieko, bet: 1. Į aną reikia žiūrėti naktį, kai jis apšviestas.
 2. Tipo aplink jį turi būti vanduo ir anas turi sudaryti laivo vaizdą. Kadangi mane visos kelionės metu lydėjo neeilinė sėkme, tai ta proga vandes aplink jį nebuvo, nes vyko kokie tais valymo / restauravimo darbai.

Kadangi daugiau įdomių vietų nesugalvojau, tai apėjom kelias viečikes pažymetas žvaigždutėmis turistų žemėlapyje ir papiorli į pati Lisabonos centrą, Avgusta gatvę. Entrance'as į Avgustą pažymėtas Lisabonos Jūros vartai, kurie atrodo ganėtinai įspūdingai. Priešais Jūros vartus - turgaus aikštė.Nuo pat mūsų įžengimo į šią aikštę prie mūsų pradėjo blatintis vietiniai marokiečiai siūlydami pirkti akinius, o mums mandagiai atsisakius, siūlydavo hašišo. Beje, lengvų narkotikų prekyba ten pradvinuta kaip reikalas, marokiečiai zuja tudy-siudy, kartais tiesiog iškėlę ranką su hašo gabalu šiaušia per Avgustą. O ta Avgusta, tai kažkas kaip Vilniaus pilies g. - brangios kavinės, suvenyrų parduotuvės, įkyrūs gatvės muzikantai ir t.t.tIlgai netempę gumos užtiharinom vieną gan nebrangų kabaką ir paleidę vaikus ganytis užsisakėm alaus. Tai buvo mani pirmoji pažintis su šiuo alum:Bliamba, vienas skaniausių mano ever gertų alų. Atsakau. Kainos ten ganėtinai ok, toks bokalėlis kainavo kažkas apie 1,60 eur, kas mano galvą gan pakeliama net ir tokio vargšo, kaip aš, kišenei. Valgyt ten irgi galima, suėdžiau kokias tai vištienos salotikes už 3,5 eur, ir pakankamai pasisotinau. Vat kas ten tiksliai užknisa, tai gatvės muzikantai. Jų ten dar daugiau nei hašo pardavėjų. Ir mes padarėm lemtingą klaidą - įmetėm eurą kažkuriam iš jų. Finale, aplink mūsų staliukus rikiavosi visas pučiamųjų, mušamųjų ir klavišinių orkestras, pasiruošęs atlikti visas įmanomas simfonijas vien tam, kad išklenčinti iš mūsų paskutines babkes. Supratę, kad po truputį ateina gaidys, susipakavom ir nušliaužėm pažiūrėti kas dar gero Lisabonoje.


O apie tai kitame poste.

Rodyk draugams

Komentarai (5)

 1. portugale:

  kiekvienas miestas kazkuo yra grazus ir patrauklus ir skirtingas, taip kaip ir skirtingai jis visiem gali patikti.. man lisabona paliko dideli ispudi..atviras miestas, apsuptas vandenu, tiltu..geras oras, papludimys(nors ir toleliau truptuka), vistiek daro lisabona viena graziausiu europos sostiniu(cia mano nuomone)..o naktinis gyvenimas!!!..barai pilni,zmones karsti, karsta muzika, ir pats geriausias portveinas..tie kamsciai 3-4 ryto lisabonos gatvese mane net zavejo..lietuvoj tokiu metu keletas taksu..

 2. MaRUkaS:

  Lisboa, grazus miestas. Atlanto vandenynas gal kiek ir per surus, na bet tai ispudziai is sio miesto dideli. Kai sedi ant uolos kelesdiasimt metru aukscio, apacioje bangos dauzosi, horizontas - jura… na mes su drauge romantiskesneje vietoje neesame sedeja :)

  Butu smagu ir vel ten nuvykti, tikrai neisdildomi ispudziai.

 3. Lolit4:

  lisboa tikrai vienas baisiausiu miestu kuriame esu buvus…turbut net baisesnis negu atenai..po 10 valandos mieste ne gyvos dvasios nors nusisauk…nesamone…yra tik viena pagrindine gatve kuria einant bent kas 30s kas nors pasiulo hashish ar marihuana paslepdamas tai akiniais…man vienas net i ranka igrudo kokiu 4cm kamuoliuka hashish..mums net pasiule pirkti pasus! ir visa tai dienos metu, pagrindinej gatvei, kur pilna policijos !!! neee daugiaiu ten niekad negrisiu….

 4. portugale:

  juokauji????????? po 10 val Lisabonoj ne gyvos dvasios??????? arba valandas sumaisei, arba ne i lisabona papuolei, 10 val tik prasideda lengvi pasisedejimai su kava…

 5. LostAngels:

  labas. aš tau asmeninę žinutę parašiau į blogas.lt manager ;) paskaityk. laukiu atsakymo :)

Rašyti komentarą