BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lisabona II

Yo :)


Kadangi dalyvausiu blogas.lt konferencijoje, tai pagalvojau, kad būtų visiška laža ta proga neatnaujinti blogo, ką šiaip reikėjo jau senai padaryt. Bo dar nebaigiau blevyzgų apie Portugaliją, o jau spėjau pusę kito svieto aplakstyt.


So, paskutinį kartą pravedžiau virtualią pažintinę programą apie Lisaboną, o dabar pereisiu prie linksmesnės dalies - pramoginės. Lisabona aplamai yra ganėtinai margas ir linksmas miestas (čia dėl to Vilniečius Portugalais vadina? :D) ir norintiems pasitusinti ten tikrai yra kur. Pradedant klubais, kurių ten apstu (tiesa visi atsidaro anksčiausiai nuo 21.00) ir baigiants fiestom kurios vyksta tiesiog gatvėse. Mums pasitaikė ten pabūti ganėtinai dėkingu metu - vyko pasaulio futbolo čempionatas, tad progų linksmybėms nestigo. Dar viena, išskirtinė pramoga, kuri verta aptarimo - Fado. Nuo pastarosios matyt ir reikėtų pradėti.


Nuo pat atvykimo į Lisaboną pradžios buvo knisamas protas, kad visiem būtinai reikia pamatyti Fado. Fado - tipo nacionalinis Portugalų kultūros pasididžiavimas, o jei tiksliau tai daina (sakyčiau greičiau rauda) atliekama vokalistės ir jai pritariama gitarom. Dainose atsispindi liūdesys ir skausmas, meilė ir išsiskyrimas, na mol heartbreak'ai kažkokie. Valdžia kažkur pramušė Fado vakarą, įgrūdo man į dantis koordinates, o aš kadangi kartais skiriu kairę nuo dešinės sugebėjau visus nutįsti į tą Fado vakarėlį. Kaštavo tas džiaugsmas keliasdešimt eurų nuo galvos, tiksliai neatsimenu kiek, bet žinant kad mano vyno ir alaus atsargos buvo “na ishode” pinigų buvo gaila kaip tevynės. Dabar dėmesio, jeigu kas nors ever sugalvosite eiti į Fado - think twice. Visų pirma, kaip paaiškėjo vėliau, klausantis Fado labai svarbu suprasti tekstą :D Visų antra, Lisabonoje pilna tų Fado kabakų, bet lygis jų skiriasi stipriai: mums teko toks per vidurį, bet sužavėti ten atliekamais kūriniais nelabai likome. Vienžo, vakaras buvo ganėtinai fucked up, bet ką padarysi, gyvenimas ne vien rožėm klotas. Bet Lisabona vakare labai graži :)O čia mano aukščiau minėtas Fado:
 


Nusivylimą Fado sukompensavo kita diena ar tai dar kita… Nepamientam :).  Nutiko taip, kad vaikigaliai pradėjo klykaut, kad skubos būdu nori apsipirkti, ko pasekoje visi optam buvo išgabenti į vietinį “akropolį”, kurio maštabai buvo ganėtinai įspūdingi. Kadangi, man apsipirkimas rūpėjo mažiausiai, paleidę vaikus leisti tėvų babkių, su kolega nukulniavom pažiūrėti futbolo. Iš pradžių paniką sukėlė tai, kad tam super markete beveik nebuvo kabakų, o jei kokie ir buvo, tai buvo zabiti iki negaliu ir ten vietos padėt subinę ir uodas būtų sunkiai radęs. Intuicija man liepė sekti paskui fig-žino-kur plaukiančią geltonai-žalią (Brazilų spalvos) masę. Ir netikėtai pataikėm tiesiai į dešimtuką - besivilkdami paskui Brazilus atsidūrėme savotiškoje alėjoje, kuri visa susidėjo vien iš sporto kabakų ir … kokių 3000 brazilų :)


Ir čia mes savom akim pamatėm, kas yra braziliška FIESTA (Brazilai laimėjo 3:0 atrodo…). Net nežinau kaip tą aprašyti… Tarkim futbolas trunka 90 minučių + 20 minučių petrauka ir pridėtas laikas + pergalės šventimas. Nors mes turėjome nedaug laiko, nuo pat mūsų įžengimo į tą alėja mes papuolėme į totaliai pamišusią ir beprotiškai teigiamai nusiteikusią minią žmonių, kurie tusinasi ir nenustygsta vietoje nuo rungtynių pradžios iki … ryto, turbūt… Nesvarbu kiek tau metų, nesvarbu kokios tu lyties, politinių pažiūrų, rasės ar dar ko nors - tu tampi dalimi šėlstančios minios, kurios nuotaikai atsispirti neįmanoma. Mėgčiau tą vietą pasileist ant repeat'o :)O čia kuklus momentas, prisėdus išgerti aliuko:
Šiaip gal ir gerai, kad pasitusint su Brazilais turėjom nedaug laiko - velnią mes iš ten būtume grįžę :D


Ok, tiek šiam kartui, pažadu savo blogą updeitinti dažniau. Jei kam įdomu :)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. WAZEFUK:

    Gal zinot kaip ta daina wadinas kur tusinasi brazilai ??

Rašyti komentarą