BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lyonas

I Lyona atsibeldėme labiau naktį, nei anksti ryte. Kol visi parpė, vairuotuojai ištempė mane lauk ir liepė jiems surasti parkingą autobusui. Dalykas, kaip vėliau paaiškėjo, problematiškas ir jei ne jų neįtikėtini sugebėjai įparkuoti didžiulį griozdą į miniatiūrinę vietą, tai nežinau kiek laiko man būtų tekę trainiotis po miestą. Nors, tiesą pasakius, rytui auštant Lyonas atrodo visai neblogai:Gatvės beveik tuščios, o kur netuščios - valkiojasi grupelės girtų studentų. Lyonas gi matote, yra labai advanced šalies mokslo centras, kuriame veikia begalė universitetų ir vienu metu mieste gali studijuoti virš 160 000 studikų. Neblogos cementovkės turėtų vykt…


Radę parkingą busui ir palaukę dienos šviesos pakėlėm vaikpalaikius, ištempėm anuos badziotis po miestą. Kadangi aš savo personą tiesiogiai buvau atsakingas už Lyono apžiūrą, tai pirmu reisu nutempiau visus ant Fourvier kalno:Išsiaiškinę kaip veikia funikulierius ir negavę niekur paėst pusiau pikti, pusiau neišsimiegoję, šiaip ne taip atsidurėme ant Fourvier, kurį vietiniai kažko vadino Vieux Lyon. Ten radome ganėtinai įspūdinga katedrą:Ant to pačio Fourvier dar turėjo būti krūva muziejų ir kitokių kultūros įstaigų, bet čia paaiškėjo pirmas mano liapsusas. Pasirodo, pirmadieniais niekas ten nedirba, o muziejai vasarą aplamai išeina atostogų ir turistai jų nekaso. Su darbo valandom ten šiaip gan įdomu. Viskas pradėjo veikt kažkur nuo 10 val, bet apie pilnaverčius pusryčius teko tik pasvajoti - visose kavinėse už 5 eurus galėjai išgerti kavos ir suėsti bandelę. Ir tai buvo maksimumas ką gali gauti pusryčiams.


Pasigrožėję Lyono vaizdu:Nusiropštėme nuo Fourvier ir beaplankydami kiekvieną McDonaldą nupėdinome į kitą mano pažymėtą checkpointą - Le Parc de la Tête d'Or. Pakeliui apžiūrėjome įdomias Lyono vietas:
Ir įvairias miesto puošmenas, už kurias Lyonui tikrai riebus pliusas. Aplamai ten architektūra labai nebloga, gal kiek nepriimtina lietuvio akiai, bet paspoksot į ką yra:Le Parc de la Tête d'Or - vienas gražiausių parkų visoje Europoje, kuriame veikia botanikos ir zoologijos sodai, saugoma krūvos bedvėstančių gyvrių ir augalų rūšių ir t.t.t Kažkas panašaus į Vilniaus Sereikiškių parko, Kauno Zoologijos sodo bei Palangos botanikos sodo mišinį. Tik daug gražiau, tvarkingiau ir daugiau.
Praleidom ten visą pusdienį, o aš pagaliau gavau progą ramiai pagurkšnot alaus. Katras ten kainavo virš 2 eurų :( Aplamai, Lyonas pabrangiai atsiėjo. Neisivaizduoju, kaip ten studentai gyvena, gal jiems stipendijos kaip mano metų atlyginimas?.. Whatever. Mano išlaidos tą dieną sudarė ~20 eurų. McDonalde skrandį kimšau už 6,5 Eur, alaus suvartojau už 5 Eur, o vakare dar apsiprekinau prancūzišku sūrių už 2,5 eur ir žinoma, prancūzišku vynu už kažkur 5-7 eur.
Antroje dienos pusėje parsiradom link autobuso ir pajudėjom link Madrido, apie kurį, deja, nieko negalėsiu papasakot, nes spėjom tik pernakvot. Sekanti rimtesnė stotelė - Lisabona.

Rodyk draugams

Komentarai (4)

 1. Anonymous:

  atsitarabaninom anksti ryte i Lyona wisus prikele ir liepė eit miesto apžiūret , nesvarbu kad man ant to miesto buvo px nes norejau maudytis, dar reikejo 8 walandas po ji trainiotis. per pirma valanda 12 vadovu 1 mieste vos sugebejo surasti tualeta, po to pavaiksciojom ratais ir nuwarem i kazkokia pili pasižejom i miesta iš viršaus…..tada paklaidžiojom po gatves ir nusivuilkom iki kazkokio parko buvco duotas laisvas laikas pasivaiksciojimui parke - idomybes. gerai nebereikejo wilktis su visais ti išwarėm iš parko į artimiausią parduotuvę prisipirkom prancūziškų vynų ir atgal i parkeli , pagėrėm sw keliais prancūzais ir pasidarė linksmiaw … tiek iš to lyono..

 2. Anonymous:

  fainas BLOGas…naudingas…

 3. www.blogas.lt/julijal:

  labas:]
  kaip tu i ta Lyon'a nusibeldei? As dabar svarstau kazkur pabegti porai dienu..
  Rkemenduotum varyti? kaip ten kainos?

 4. Elvis:

  Autobusu nusibeldžiau :)
  Kainos tai ten kaip Prancūzijoje - pakankamai didelės. Nors jeigu rasi kur nors LIDL'ą ar kitą pigų šoping centrą - išgyvent galima. Manyčiau savaitei (be mokesčio už būstą) 100-150 eurų pats tas, jeigu siaubingai nesitusinant.

Rašyti komentarą