BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Portugalija: Costa da Caparica

Costa da Caparica - mažas miestelis Lisabonos pašonėje. Nors aš buvau šventai įsitikinęs, kad tai koks tai Lisabonos regionas, vietiniai aiškino priešingai. Kadangi atvykome per patį futbolo čempionato įkarštį, visas miestas buvo išsidabinęs futbolo atributika nuo kojų iki namų stogų. Šiaip miestelis ganėtinai ramus ir simpatiškas, nors iš karto į akis krito tai, kad ten dafigą “brazilierro”, kurių, kaip paaiškėjo vėliau, vietiniai portugalai nelabai mėgsta. Aplamai brazilų portugalijoje daugiau negu reikia, kažkas sakė kad gal net 20%. Tai jeigu lietuviai visada visokias blogybes verčia ant lenkų ir rusų, tai portugalai - ant brazilų.


Costa da Caparica įsikūręs ant Atlanto vandenyno kranto, kas automatiškai padaro jį kurortu. Keista, bet mūsų ~50 žmonių grupė pliaže be problemų rasdavome vietos įsikurti. Apsigyvenome jaunimo nakvynės namuose, katruose ne tik duodavo valgyti bet dar buvo baseinas ir teniso kortai, kuriuose su kolega prasižaidėm kaip kokie agasiai ir federeriai. Kitas džiaugsmas buvo mini shopas per gatvę, kuriame buvo visko ko man tik širdis geidė: vyno ir alaus. Beje, tarp to šopo ir mūsų laikinų namų susiradom draugą vardu Barsikas, kuris visgindamas uodegą kasdieną mus pasitikdavo. Su šunim Portugalijoj iš viso neblogai - kiekvienas gyventojas turi jų po vieną ar du. O prie kai kurių didesnių nuosavų namų matėm ir po 4-5… Ir visi tokie alia “vilkšuniai”. Bet visiškai nepiktybiniai. Kol prie jų nelendi :)


Kainos ten buvo ganėtinai ok, vyno 0,7 išeidavo už ~4-5 eur, o alaus galėdavai rasti ir už 30-40 cnt. Aišku 0,33. O štai 1,5 l alaus kaštuodavo 1,5 eur.


Klimatas ten irgi labai įdomus, dieną +27, bet karščio nesijaučia, o naktį atšaldavo iki kokių 16, bet dubakas juodas būdavo. Ta proga aš sugebėjau išnaudoti abi stichijas - peršalti ir perdegti saulėje.


So, tiek apie Costa da Caparica, kur pirmą dieną skyrėm įsikūrimui ir apsižvalgymui.


Atlanto vandenynasCosta da Caparica pakrantėTipiškas portugalo namas - apkaišytas vėliavom ir apipaišytas religinėm freskutėmCosta da CaparicaSaulėlydis. Nu kuom skiriasi nuo mūsų balos? :)Tiek šiam kartui. Toliau - pasakojimai apie išvykas po Portugaliją.

Rodyk draugams

Komentarai (5)

 1. Tautvydas:

  gal kas gali mane issamiai paiskint kjp y savo bloga ka nors y mest busiu dekingas atsakymu laukiu el.paste tauteps2@one.lt

  Redagavo Tautvydas 2006-10-22 14:07

 2. Elvis:

  Indre, jei rasysi komentara ir cia - tai bent prisistatyk :)

 3. united:

  . Mers buwom iš tu „vaiku“ kuriuos rteikejo priziureti. Kai kuriem ti buwo gerai but ganomiem kai išwarai atostogaut ir wietoj tusu ar ko linksmo nx nx . vietoj 20min iki lisabonos centro atsirado 2 wal o apie waryma i koki kluba tio net kalbos negalejo but , nors portugaliskos chebros jau ne wiena buwom rade. Jokio linksmumo jokio nx kaip dar tie patys wadovai turedami tokia proga beweik sawaite lisabona aplekt nnieko nx. Reikejo swsigalwot pramogu ti swsiradom naujus geraiusius drawgus banglentininkus kurie ir sawo kambarius uzleisdavo ir pastatydawo ti wisa laika apswaige buwom nes daugiau nebuwio ka weikt aisku nieks nx nes patys wadowai ir tokie buwo . nu taip kaip jie nuprotaut sw ekskursijos salygom ir pedagoginiu elgesiu dar nx neswgalwojo.kaip taip negeda psikvailinti pries kitus dalyko neismanymu ir buti tokios zemos morales kad taip elgtumeisi darbo metu ir dar waidinti teisius bei kaltinti kitus, siuo atweju waikus tai tikrai apgailetina. Netaikom pvz asmeniskai. Sw jaunimu nx nawaziuokittttt

 4. Ievu:

  As dabar ir nesuprantu… ar cia panevezietiskas rasymo stilius, ar tiesiog visiskas nerastingumas?

Rašyti komentarą